על היישוב: "אבני חפץ גדלים באהבה"

אבני חפץ נוסד בשנת תש"ן 1990 וממוקם בצפון השומרון ממש ביציאה ממחסום תאנים לכיוון כביש 444

הישוב הינו בעל אופי דתי לאומי ומונה כ 500 משפחות.

אבני חפץ מורכב ממספר שכונות.

ביישוב שבעה בתי כנסת, בית ספר יסודי, גני ילדים , גן חינוך מיוחד , מעון גדול בפיקוח התמ"ת, מועדון רב תכליתי מאובזר המשמש גם לאירועים פרטיים, חדרי חוגים, חדר מוזיקה, מכולת, קופת חולים ועוד.

באבני חפץ ממוקמות עמדות הזנקה של מגן דוד אדום ומכבי אש המופעלות על ידי מתנדבים מהישוב.

באבני חפץ פעילות תרבות מפותחת, חוגים לילדים, נוער ומבוגרים במגוון רחב של תחומים. היישוב משקיע רבות בענף הקהילה והתרבות ובדגש על פעילות נוער באמצעות רכזים המפעילים את הנוער בשעות אחה"צ והערב.

בימים אלו אנו בעיצומו של בינוי פרויקט "קדם" בהיקף של 900 יחידות דיור וכן צפויה קבלת אישור ל כ 1000 יח' דיור נוספות את המיזם מובילה חברת הרי זהב.

יחד עם מיזם זה, גדלים משמעותית גם מבני הציבור, החינוך, השטחים הציבוריים הפתוחים ושרותי הישוב.

מרקם חברתי

קהילת אבני חפץ היא קהילה מגוונת, מגוון עדות וחתך גילאים מינקות ועד הגיל השלישי וזה יוצר פסיפס אנושי וצבעוני, צביון היישוב הוא קהילתי דתי לאומי וכל אחד מוצא את מקומו. יישובנו מורכב מאנשי חינוך, אקדמאים, אברכים, אנשי צבא, אנשים בעלי מקצועות חופשיים ועוד.

קצת היסטוריה

יוזמת הקמת הישוב החלה בראשית שנות ה 80 אולם בעיות ברכישת הקרקע דחו את הקמתו וכך קם הישוב בשנת 1990. אבני חפץ קמה ע"י גרעין של ישיבת ההסדר קרני שומרון שהגיעו לכאן כרווקים וכזוגות צעירים וכחלוצים עם אמונה גדולה ומתוך אידאולוגיה ליישב את ארץ ישראל על אף הקושי המובנה שבהקמת ישוב "יש מאין".  בתחילה התגוררו בקרוונים ללא אספקת חשמל ומים סדירים, עם עמדת טלפון אחת ומתנדב שדאג להביא מצרכים לכל בית אב לפי צורך.
כיום אנחנו מונים כ 500 בתי אב ויש מגוון שירותי קהילה כגון: מכולת(בעל המכולת הוא המתנדב שדאג
לצורכי המשפחות)בתי כנסת, מקווה נשים וגברים ספרייה, מרפאה, דואר, מסעדות, בית דפוס, מכבסה, ספרייה
וכו'
כמו כן התברכנו במוסדות חינוך מהמעון ועד החטיבה.