חיי הקהילה באבני חפץ  הם ערך עליון. תושבי הישוב מלאים בחסד נתינה ואהבת חינם דבר המשרה אוירה נעימה בישוב. התושבים מתגייסים לפרויקטים קהילתיים שונים ובניהם סיוע ליולדות פינוק לחיילי הפלוגה. כמו כן נוער הישוב הוא חלק מהקהילה שלנו ובין השאר מפעיל ע"י צוות נחשון את המשחקייה לילדים עם צרכים מיוחדים.

בשיתוף עם ועד הישוב, המנהיג את הקהילה,  קמות בימים אלו ועדות שונות ביישוב. הועדות בנויות בצורה הטרוגנית מתושבים בגילאים שונים ומשכונות שונות. בכל ועדה קיים יושב ראש מתושבי הישוב ורפרנט (נציג הועד) הממונה על התחום ומקשר בין הועדה למזכירות. כל ועדה שמה לה למטרה את הקהילה ואת קידום הישוב.

אירועי תרבות
ברוך ה' אנו זוכים לאירועי תרבות רבים ביישובינו. על אירועי התרבות אחראית ועדה חברה וקהילה  וגם ועדת תרבות תורנית. ישנם אירועים לגילאים השונים החל מילדי מעון ועד לגילאי 50+. ביישוב קיימים מועדון גדול ואמפי חדש ואנו זוכים לקיים הופעות הצגות. יצירות. סדנאות, הרקדות הרצאות שיעורי תורה לנשים ולגברים ועוד.

גני שעשועים ומתקני ספורט
ביישוב קיימים 4 גני שעשועים וגן יער אחד. גני השעשועים פזורים בשכונות השונות ובכך מאפשרים גישה קלה לכלל התושבים.

גן היער
הינו פינת חמד טבעית אשר בהובלתם של  גננות וילדי "גן חצב" נהפכה לפינה אליה ניתן להגיע  אחר הצהריים ליצור, להכין פיתות בטאבון,  להנות מהחורש הטיבעי בה ולהנות מפיקניק משפחתי.

ביישוב קיים אזור ובו מתקני כושר להנאת ורווחת התושבים וישנם גם שני מגרשי כדורגל/כדורסל ובאחד מהם יש גם רשת למשחק טניס.

משחקייה
ביישוב קיימת משחקייה המיועדת לילדים עם צרכים מיוחדים ומופעלת על ידי סטודנטיות ושבט "נחשון". בעתיד המשחקייה תפתח גם כמקום הנאה לילדי הישוב.

חוגים
ביישוב יש מערך חוגים גדול לאורך כל שנת הלימודים הנבנה על ידי רכזת החוגים . החוגים מיועדים לילדים נוער ומבוגרים ובכל תחילת שנה יוצאת חוברת מושקעת ומסודרת עם כל הפרטים והמידע הדרוש. כמו כן  בתחילת שנה מגיעים הילדים וההורים להנות מיריד חוגים המפגיש בין התושבים למעבירי החוגים.

קייטנות
במהלך חופשת הקיץ מתקיימות קייטנות לילדי הגנים כל ילד בגן בו הוא היה ומופעלת על ידי הסייעות של הגנים. לילדי א-ג מתקיימת קייטנה מטעם משרד החינוך המופעלת על ידי צוות בית הספר. כמו כן מתקיימת ביישוב קייטנה בראש אחר לילדי כיתות ד-ו קייטנה הסוחפת אחריה את ילדי הישוב הבוגרים.

סיפרייה
ספריית הישוב פעילה 4 ימים בשבוע בבקרים, אחה"צ ובערבים. תושבי הישוב נהנים ממגוון רחב של ספרים והספרניות דואגות לבצע רכש של ספרים חדשים בכל שנה. כמו כן קיימים בספרייה משחקי קופסא, פינת בובות ופינת יצירה.

בתי נוער
ביישוב ישנם כ 300 בני ובנות נוער. בשעות הפנאי מגיעים בני הנוער לבתי הנוער אשר מאובזרים בציוד רב. בתי הנוער מיועדים לנוער מכיתה ז' – י"ב  והם מופעלים על ידי רכזי הנוער.

וועדות

להל"ן הוועדות:

ועדת "חזות הישוב"

"קליטת פנים"

"חברה וקהילה"

"תרבות תורנית"

"מלב אל לב"

"חינוך"

"חוגים"

"צעירי אבנ"ץ"

"נוער ובנ"ע

"זה"ב"

"50 +"